pühapäev, 8. juuni 2014

Homseni!

See postitus tuleb nagu lubatud väga pildirohke ja suuresti tekstivaba!
Alustuseks pilt minu aknaalusest jänesest, kes hoovi peal ja eriti minu akna all ringi hüppab.


Unustasin eelmises postituses mainida, et Göteborgis oli kaks nädalat kõik kohad puna-oranž-kolla-rohe-sini-lilla lippe täis (isegi bussidel olid väiksed lipukesed) linnas toimuva geiparaadi tõttu. Paremal siis kodu läheduses olev vastav lipp.
Viimane nädal möödus väga kiiresti ja töiselt – veetsin suurema osa ajast laboris, keskmiselt 19-20ni õhtul. Reede hommikul tegin Rootsis esimest korda lasanjet, mida laborikaaslastele koogi asemel pakkusin. Kõigile, kes kohale tulid (6.juuni on siiski National day in Sweden) lasanje meeldis ja otsa sai see vast rutemgi kui kook tavaliselt.
Nüüd lubatud pildid korterist!
Uksest sisse tulles on paremat kätt minu tuba:
Paar sammu edasi minnes vasakut kätt köök:

Ja paremat kätt vannituba:
Koridori lõpus on suur tuba, kus on näha Kiryl-i kaste (enamus täis) ning
sellest paremal Kiryl-i uhke stuudio/magamistuba:

Eile käisime Kalyani, Anna ja Bellaga minu lemmik kohvikus nimega da Matteo, ning nautisime ilusat ilma lähedal olevas pargis kohvi juues. 
Vasakul Bella, paremal Anna

Kalyaniga
Linnapeal ringi jalutades tegin pilti noormehest, kes kandis rootsis tüüpide seas väga levinud
lühikeste pükste peal pikka mantlit, mis oli ausalt öeldes kummaline. Uuest püksistiilist veel rääkides – parajad on nad siis kui püksisääred põlvejagu põlvest kõrgemal ära lõppevad ja värvivalikus on pleekinud sinine, punane või lihtsalt valge. Üritasin ise ka lühkareid osta – tulutult, kuna muid tüüpe enam lihtsalt poodidest ei leia.

Täna hommikul liikusin rongiga Göteborgist Stockholmi 1. klassis, kus sai tasuta kohvi, vett, puuvilju ja  šokolaadikeeksi. Teadmiseks siis, 1. ja 2. klassi piletid olid ostmise hetkel sama hinnaga.:
Stockholmi rongijaamast kõndisin 45 kg pagasiga (järelkohver ~34 kg, õlakott ~11 kg) Värtahamnen’i sadamasse. Retk võttis aega pea 2 h, Google maps'i 57 min asemel, ilmselgelt pagasi tõttu ja kuna otsustasin oma teada-tuntud lemmikteedpidi minna:
Kohale jõudes ootas mind selline kajut:
Ja blogi kirjutades naudin pildil olevat vaadet:

Homseni!

Boonuseks viimane trennipilt:

Kommentaare ei ole: